Śledztwa gospodarczeInformatyka śledczaWsparcie w sporach

Informatyka śledczaIlość danych elektronicznych znajdujących się na urządzeniach dramatycznie rośnie wraz z rozwojem technologicznym i wyzwaniem staje się odnalezienie tych kilkudziesięciu czy kilkuset kluczowych dla badanej sprawy plików / wiadomości wśród setek tysięcy obiektów znajdujących się na typowym dysku komputerowym czy w urządzeniu mobilnym.

Proces eDiscovery polega na identyfikacji, opracowywaniu i prezentowaniu dowodów elektronicznych, w kontekście prowadzonego postępowania dowodowego, które może dotyczyć sporów sądowych, śledztw prowadzonych z urzędu czy postępowań wewnętrznych.

W celu pozyskania istotnych dowodów elektronicznych kluczowe stają się efektywne rozwiązania technologiczne pozwalające na sprawne poruszanie się w gąszczu danych elektronicznych.

Nasze wieloletnie doświadczenie śledcze oraz dogłębna znajomość narzędzi informatycznych pozwala nam na efektywniejszą i skuteczniejszą identyfikację materiału dowodowego niż klient, który na co dzień tym się nie zajmuje. Skuteczny proces eDiscovery dalece wykracza poza prosty schemat kopiowania zawartości dysku komputera, wybrania kilkunastu słów kluczowych i przejrzenia otrzymanych wyników.

W naszym pracach wykorzystujemy specjalistyczne oprogramowanie e-Discovery wiodących światowych producentów umożliwiające efektywny przegląd elektronicznego materiału dowodowego, w tym na indeksowanie informacji tekstowych zawartych w treści dokumentów i korespondencji oraz w ich właściwościach, odzyskiwanie tekstu z obrazów/ skanów (OCR) oraz de-duplikację danych pozwalająca na łatwą identyfikację i pominięcie tych samych plików/ wiadomości pojawiających się wielokrotnie w zbiorze danych.

W 2023 roku zostaliśmy partnerem firmy Relativity jako pierwsza firma z Polski i Europy Środkowej.

Wspieramy klientów w następujących obszarach:

  • Identyfikacja elektronicznego materiału dowodowego istotnego dla prowadzonego postępowania poprzez przeprowadzenie efektywnej analizy wybranych danych elektronicznych w zakresie ustalonym z doradcą prawnym i klientem;
  • Umożliwienie samodzielnego przeglądu danych elektronicznych przez klienta (dostęp przez internet lub przez sieć lokalną).
Skontaktuj się z nami:
tel. +48 22 1 140 140
e-mail: kontakt@questa.pl